Żywice i gel-coat

Firma HELIOS POLSKA oferuje także żywice i żelkoty firm Color i Helios.
Nienasycone żywice poliestrowe proponowane przez naszą firmę przeznaczone są do produkcji we wszystkich technologiach między innymi do: laminowania ręcznego lub natryskowego, RTM, pultruzja itd.. Mogą być także stosowane jako składniki kitów, szpachli, klejów, mieszanek do formowania wytłoczek i mieszanek z których formuje się elementy galanterii przez sieciowanie w formach.

W ofercie posiadamy żywice i żelkoty poliestrowe w technologiach tradycyjnych jak nowych tj. ortoftalowych, izoftalowych, DCPD i hybrydy tych żywic, a także tereftalowych, żywice na bazie vinyloestrów, oraz żywice aklidowe, akrylowe i aminowe.

Ze względu na wymogi rynku nasze żywice mogą być tiksotropowane, przyspieszone, pigmentowane, chemoodporne, o obniżonej palności, z dodatkiem czynnika powodującego zmianę koloru podczas żelowania, o obniżonej emisji styrenu. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klienta wszystkie z wyżej wymienionych dodatków i właściwości mogą być dobrane do wymagań technologicznych linii produkcyjnej.

Wiele z naszych żywic jest dodatkowo atestowanych  przez międzynarodowe Biura Certyfikacji, jak: Lloyd's Register, Germanisher Lloyd's, Det Norske Veritas,  British Standard Institute.

Oferujemy także pasty pigmentowe w kolorach RAL lub dedykowanych.

 

Koordynator sprzedaży:
Kamil Czerwiak

608-049-790

kamil.czerwiak@heliospolska.pl